Stoka – ”Kupite moje kravlje ludilo, od njega vam ne bu niš”

Nedavno je Stoka dao intervju za časopis Teen u kojem nam otkriva kako to da je album nazvao ''Kravlje ludilo'' i kako mu nastaju pjesme. Stoka također govori o tome kakvo je stanje na Hip-Hop sceni u Hrvatskoj, te još puno stvari o sebi. Intervju možete pročitati u read more.
Teen: Otkrij nam ime cure koja ti se sviđa. Možda je nakon izlaska ovog broja i upoznaš.
Stoka: Lana Baneli. Super cura, kad je upoznam obavijestit ću vas o detaljima, ha ha.
Teen: A Severina?
Stoka: Ona mi je do jaja. Koja profesionalka! Nevjerojatno mi je kako od svega može izvući koristi i kako sve okrene na pozitivu. Vjerujem kako ću s njom jednog dana napraviti uspješnu suradnju.
Teen: Kako to da si album nazvao ''Kravlje ludilo''? Ne bojiš se da će naslov tvog albuma odbijati kupce? Ipak je kravlje ludilo opasna stvar.
Stoka: Da, i moj je album opasan. Zašto se tako zove? Pa, odgovor je vrlo jednostavan. Sve pjesme koje su na njemu nastajale su u vremenu kad smo sa svih strana bombardirani vijestima kako se proširilo ili pojavilo kravlje ludilo. Kad sam na kraju odrepao, snimio i kompletirao cijeli album, pitao sam suradnike Makra Pola i Dalibora Sabadoša ''Sabu'' kako da ga nazovem. Iz fore su mi rekli, kravlje ludilo, koje se kasnije pokazalo kao super naziv. Dakle, kupite moje kravlje ludilo, od njega vam ne bu niš.
Teen: Koliko smo uspjeli preslušati album, stvari su ti nešto polaganije, ali i bez onoliko psovki kao na početku tvoje karijere. Malo si se upristojio?
Stoka: Vidim da si slušala. Ima psovki, no manje, samo onoliko koliko je potrebno da se neka stvar zapapri. Kod nekih repera je psovka neizbježna, no ja nisam jedan od tih. Pa stvari se uvijek mogu reći i na bolji način.
Teen: Jesu li te zbog psovki prozivali ravnatelji ili profesori u školi? Navodno da se u nekim školama ne smiju slušati stvari u kojima je sva druga riječ neka prostota.
Stoka: Pa i nisu, iako sam čuo da neki profesori prigovaraju kad čuju neke pjesme. No, dragi naši profači, neke se stvari jednostavno ne mogu drugačije reći i u prirodi svakog repera je da psuje. Kome ne paše neka ne sluša!
Teen: Kako ti nastaju pjesme?
Stoka: Sve pjesme pušem u kompi sa Sabom. Nekako sam se s njime našao na istoj valnoj duljini i nekako se nas dvoje super kužimo. A kad se još udružimo sa Makrom koji je u svojoj kući napravio studio za miksanje i produkciju pjesama, rezultati moraju biti vidljivi. Ponekad mi pjesma nastane kao asocijacija na nešto što se upravo dogodilo, na nešto što sam čuo od frendova, ili kao moja maštarija.
Teen: Je li ako nastala i tvoja pjesma ''Lijepe žene'' u kojoj maštaš o komadu s frčkavom kosom? Znamo kako ti se sviđa Monika Kravić. Je li to pjesma posvećena njoj?
Stoka: Misliš na stihove ''…Frčkava kosa, zraka sunca preko nosa, kemija u zraku…''? Ne, moram te razočarati. Ne radi se o Moniki iako ne krijem kako mi je zgodna.
Teen: U prošlom si intervjuu pričao kako bi se s njom volio upoznati da bi onda nekoliko tjedana nakon izlaska Teena s njom vodio Bar. Jeli među vama proradila kemija?
Stoka: Negdje sam pročitao kao je Monika pričala da sam joj se za vrijeme tog našeg voditeljskog angažmana nabacivao. Ne bih svoje udvaranje i hofiranje u maniri ''bečke škole'' nazvao upucavanjem. Želio sam joj samo pokazati kako mi je zgodna i kako o njoj mislim sve najbolje. Nije bilo ničega između nas, no da bih je oženio, bih. Ha, ha.
Teen: Dobro Stole, a ako je tvoje emocionalno stanje? Jesi li se zaljubio?
Stoka: Ne. Već sam četiri godine solo, bez prave ozbiljne veze. Zašto je to tako ni sam ne znam. A ja sam poznat kao dečko koji se lako sprijatelji s komadima. Za jednog repera lak nevjerojatno obožavam i šminkerice! Njih ima, no u masi mi je teško pronaći curu s kojom ću imati onaj psihički tač koji je važniji od fizičkog. Dok ne nađem takvu, potpuno sam koncentriran na posao.
Teen: Misliš repanje? Pa zar je rep još uvijek in?
Stoka: Vjerovala ili ne – je, čak i više nego prije. Zato sam se počeo odijevati kako pravi reper i živjeti tu furku. Neki kažu kako je to glazba koja nastaje iz inata, no ja ne bih to tako nazvao. Rep je odraz društvenih situacija, u našim pjesmama nema okolišanja, sve je gola istina.
Teen: Kako se slažu reperi na našoj sceni?
Stoka: Predobro! Između nas nema prepucavanja, mi smo uvijek složni i za svakog od nas ima određenog prostora što i nije dobro. Mislim da bi bilo puno zabavnije kad bi se javno prozivali, komentirali pjesme. Tada bi se javio onaj pozitivni bunt i svi bismo bolje radili. Ovako je malo dosadno…
Teen: Evo ti prilika, koga bi od svojih kolega najprije prozvao?
Stoka: Ah, sad bi ti! Neka to ostane za drugi put!
Izvor: časopis Teen
STAY CONNECTED