Nastavljamo naše izvještavanje sa održanih koncerata ovog vikenda diljem Hrvatske. Sinoć smo pohodili proslavu „Steak and BJ Day-a“, tzv. „muškog“ Valentinova u zagrebačkom KSET-u uz koncert osječke grupe Krankšvester. Koncert je bio rasprodan par dana ranije, i već po dolasku u park na Martinovci ispred KSET-a smo dobivali pitanja okupljenih fanova ima li netko od nas koju kartu viška za prodati. Ogroman, ali i opravdan interes za koncert, kao i trenutni hype oko ovog porno rap dvojca dokazuje, da su definitivno spremni i za veće koncertne prostore. Budućnost će pokazati.
Vratimo se na sinoć. Vrata kluba su se otvorila u 22h i već od tada se prostor KSET-a lagano punio. Zagrijavanje za koncert odradio je resident DJ KSET-a sa zanimljivim izborom domaće i strane trap/hip hop glazbe, koja je u zadnje vrijeme postala „normalna“ pojava prije koncerata diljem Zagreba. Primarno „nereperska“ publika odlično je to prihvatila. Kako se klub sve više punio, primjetili smo kako se publika Krankšvestera u nazad par posljednih godina toliko proširila i postala iznimno heterogena, da se stvarno može reći da nijedna subkulturna skupina sinoć u KSET-u nije bila nezastupljena.
Koncert je započeo malo poslije 23h kao što je i bilo prije najavljeno. Sett & 3ki Stil uz DJ Olivera otvaraju nastup sa introm trećeg albuma, koji prepuni (ali baš krcat) KSET sa odobravanjem pozdravlja. Već tada se mogla osjetiti atmosfera koja se zadržala naredna dva sata. Odmah nakon toga slijedi pjesma, također sa posljednog albuma „Majko ženiš sina“ koja isisava zrak iz prostora dok atmosfera i dalje vrije. Repertuar se nastavlja sa „Disko rak“, „A jesi blesav“, „Moj kurac je odavno prekinuo sa tobom“, „Vrum vrum“ i tako dalje. Već nakon sat vremena nastupa bilo je fanova koji su zbog temperature u KSET-u morali izaći na zrak vani, te smo sa jednim od njih kroz razgovor dobili izjavu koja je najbolje opisala situaciju: „Tolika je gužva unutra da sam jedno pivo čekao tri pjesme.“ (Hvala!)
Definitivno bi izdvojili par trenutaka s koncerta. Izvedba dvojca i reakcija publike na pjesmu „Shimmy shimmy Yavore“, koja se mogla usporediti sa bilo kojom balkanskom kafanom, te „fan favourite“ još od promocije u Klub.-u, pjesma „Kru’ti“ koja je bila popraćena prekrasnim ambijentom sa upaljenim upaljačima publike. Zahvaljujući autoru videa, ispod možete provjeriti atmosferu sinoć ili se skupa nama prisjetiti situacije.
Izredale su se i uspješnice s tri albuma uz neizostavne hitove „Nema veze“, „Rđav trombon“, „Parada ti vani“, „Za benbare i saundsisteme“ itd. Svaka čast svima okupljenima koji su se uporno borili sa nedostatkom zrakom, i punog glasa pratili svaku pjesmu. Baš zbog te fantastične atmofere u klubu, Švester je nagradio publiku s dva bisa. Završili su nastup sa „Liz Taylor“, „Taj novac“ i „Danijela“. Publika je tražila još i pjesmu „Džuli“, ali ju nisu dobili. Afterparty za one koji su još mogli stajati na nogama odradio je rezident DJ KSET-a.
Sjajna atmosfera među publikom, kao i vrhunska razina profesionalnosti kod Setta & 3kija stvarno nas se dojmila. Dečki su odradili nastup za pamćenje, usudili bi reći i bolji nego promocija u Klub.-u, što im vjerna publika sigurno neće zaboraviti.
Reportažu napisao: Tin Sukre Špiljak
Photo by: Dora Šarić (Nocturne Magazine)
Video by: Šaša Škorić

STAY CONNECTED