Kalfa & Beta – Sve u Rok Sluzbe
Kalfa Tha Bayal najavljuje svoj sedmi demo album ”Sve u Rok Službe” kojeg će te moći naručiti od 15.06.2006. tako da pošaljete mail na adresu bayal@vip.hr U read more možete pročitati kako je projekt nastao, tko su gosti i producenti.
Za Edu Maajku to mora da je ljubav, što ga njegova žena voli takvog kakav je, nesavršen i opterećen glupostima vezanim uz rap. Te gluposti, te male stvari čine njegov život kojim on zarađuje svoj novac. A za naš tercet to mora da je ljubav kada sročimo svoje misli na beat i napravimo pjesmu, jer to je ništa drugo nego ljubav i hobi, od kojeg nema koristi, ali nas tako veseli. Pa sada tekst koji slijedi je opis kako je nastao naš projekt, kakve su stvari i što možete očekivati od nas…
Sam naziv Kalfa & Beta nastao je kao i svi i veliki projekti u lucidnim trenutcima pod utjecajem alkoholnih para na savjet našeg prijatelja Marvela koji je rekao da se tako ubuduće trebam zvati => još jedna u nizu njegovih ideja za moje novo repersko ime. Normalno slijedeći dan kad se glava razbistririla, rekao sam zašto ne, ali samo što to neće biti moje novo ime, nego će to biti naziv projekta od mene i moje djevojke Mash. Kako svaki projekt treba imati producenta, odlučio sam da će to biti Peta, jer vidi čuda to se rimuje s Beta, pa je zvučno. Kasnije je to saopćeno i njima, što su oni prihvatili i tako je projekt započeo zasjedanjem u pizzeriji Šestica, gdje je odlučeno bit će kratko, Peta će raditi beatove, a na meni će biti da smišljam teme, a Mash će svojim vokalom dati šarm cijelom projektu. Tako je i ostalo…
Za cijeli projekt je snimljeno šest kompletnih pjesama, od kojih dvije su tematske pjesme i govore o ljubavnim problemima odnosno problemima u braku, dok ostale pjesme su tematikom vezane uz rap glazbu i njene slušatelje i naša su zezancija, opet svojstvena samo nama. Svojom glazbom smo predstavili svoj stil i zato slušanjem nas slobodno će te moći reći da su ovo Kalfa & Beta plus Peta. Svatko od nas još ima svoj skit, gdje u jednom verse-u "baca znanje" i govori sve što treba reći. Svatko od nas troje je zasebna individua i zato će svačiji skit biti različit. Zadnja stvar na albumu se zove "Blagoslov" i njena je posebnost po tome što se na njoj nalazi 10ak naših prijatelja koji bacaju svoj blagoslov putem lirike na urnebesan Petin beat. Produkciju za sve stvari na albumu je odradio Peta, što albumu daje posebnu notu prepoznatljivosti i pokazuje naš rad u univerzalnom i jedinstvenom svjetlu. Jedino je AC3PO napravio beat za stvar "Opaki Smo Reperi", na kojoj nam je trebao gostovati Ajs Nigrutin, ali to se izjalovilo, pa od gostovanja nema ništa. Tako da osim gostovanja naših prijatelja na "Blagoslovu", jedino gostovanje je odradio Andrei na "Stepenicama", koja ima sličnu tematiku kao Settova "Hrvatske Stepenice (Jebi Ga)". Očito nas je ista izjava u novinama fascinirala za sličan naziv i tematiku stvari… Dizajn za omot demo-a napravit će Skam, a on se svojim radom na demou od Muhameda i Nas Pet dokazao, tako da će te moći očekivati i kvalitetno vizualno naše predstavljanje. Cjelokupan demo ne traje više od pola sata i mi smo u tih deset pjesama sve svoje rekli i predstavili svoj rad i dali vam malo uživanja u nesvakidašnjem rap-u. Cijeli demo će biti gotov do 15.06.2006, pa tada me slobodno kontaktirajte na mail bayal@vip.hr kako bi dogovorili demo-predaju. Moći će ići za neke sitne pare, ali ako nema i tih para moći će ići besplatno. Puno pozdrava Kalfa Tha Bayal aka 2kune Rep Sine, Giah!!!
STAY CONNECTED