Na sinoćnjem koncertu Tuzlakinje Sanele Halilović ishlapljela je mogla biti samo piva koju ste negdje slučajno zaboravili, od samog početka okupirani ritmovima DJ Indiga koji je samim zagrijavanjem ljestvicu postavio vrlo visoko. Oko pola 11 na pozornicu je stigla i Sassja te je promocija debitatskog albuma započela istoimenom pjesmom “Taktički praktično”.
Već se na prvm taktovima dobno heterogena publika iskazala toplom dobrodošlicom pa je prilično popunjeni KSET disao u jednom ritmu. Održavala je prisnu interakciju s publikom koja je očigledno bila jako dobro upoznata s njenim radom te ju nisu smetali povremeni prekidi. Prvi put na samom početku Sassja je tražila da se vokali poglasne, a nedugo nakon toga je zaustavila DJ-a kako bi publici objasnila što od njih želi da bi svi u istim pokretima sudjelovali u pjesmi. Međutim, način na koji je ona to radila je bio vrlo otvoren i iskren . Od toga da je izrazila impresioniranost dočekom I neočekivanom brojnošću, do nekoliko referenci na svoju svježu pojavu na sceni i neuhodanost u koncertne nastupe. Na pjesmi “Ragga naš” gostovao je kolega FMJAM-ovac Adnan Hamidović – Frenkie koji je preuzeo stage i odradio dva glazbena broja. Stvar “Gori” naišla je na više nego dobru recepciju. Iako je Remi bila najaveljna kao podrška ona nije naposlijetku nije bila prisutna. Dok su svirale “Etikete” to nije bilo ni bitno. Nakon sat i pol sve je završenom pjesmom “Jemen”.
Najsnažniji dojam koji ostaje nakon koncerata su spontanost izvedbe i međusobno razmuijevanje publike i izvođača. Vrhunske matrice DJ Indiga u kombinaciji s vrlo energičnim nastupom Sanele i publike koja se njihala nošena valovima reggaea i dubstepa bile se upravo ono što je osiguralo da kvalitene rime ostanu zapamćene. Ne sumnjam da će Sassja s vremenom, kad prvi dojmovi splasnu definirati svoju scensku personu ne gubeći ove vrlo pozitivne karakteristike.
Reportažu pisala: Kristina Vrdoljak aka kiki_blanche
Photo by: KSET

STAY CONNECTED